Nastolatki są narażone na szereg różnych sytuacji. Myśli sobie że każdy na około coś od niej chce a ona wcale nie ma ochoty nikomu pomagać. Denerwuje ją jak słyszy od mamy żeby jej pomogła zmywać naczynia lub obierać ziemniaki, denerwuje ją tata który co chwilę daje pełno zakazów i na nic nie pozwala, do furii doprowadza ją również siostra która bez pytania pożycza jej rzeczy.

Wtedy często nastolatką targają przeróżne emocje chce się na czymś rozładować a najsilniejsze emocje jakie widzi to złość. Jest wściekła często wrzeszczy, rzuca czym popadnie a na koniec się obraża. Jednak nie jest to dobry doradca żadnej sytuacji. Ze złością można sobie poradzić na wiele sposobów. Jeżeli zdenerwuje Cię tata, bo właśnie Ci zakomunikuje że nie możesz iść na wymarzoną imprezę ponieważ, jesteś za młoda. A to właśnie są urodziny nieziemskiego przystojniaka do którego wzdychasz od kilku miesięcy. Nie zaczynaj od razu wrzeszczeć i rzucać czym popadnie. Idź pojeździj na rowerze, pobiegaj. Najlepiej zainwestuj w jakiś wysiłek fizyczny. Nie od dzisiaj wiadomo że podczas wysiłku fizycznego uwalniają się endorfiny- hormony szczęścia. Po takiej sesji fizycznych ćwiczeń od razu Ci przejdzie i będziesz o wiele bardziej szczęśliwa. Później na spokojnie usiądź z tatą i porozmawiaj, powiedz mu gdzie jest impreza , czemu zależy Ci żeby na nią pójść. Zadeklaruj o której będziesz w domu i pamiętaj nie możesz się spóźnić. Możesz również zadeklarować że będziesz co godzinę puszczać sygnał bądź pisać SMSa i pamiętaj pod żadnym pozorem nie pij alkoholu, ponieważ może się to źle skończyć. Jeżeli jesteś zła na mamę bo właśnie kazała obierać Ci ziemniaki, nie stresuj się tak bardzo. Nie wiesz że muzyka poprawia nastrój. Załóż sobie słuchawki na uszy włącz pozytywną muzykę i zacznij obierać ziemniaki. Zobaczysz jak szybko ziemniaki będą obrane i bez żadnej złości. Jeżeli siostra zabrała Ci ulubioną bluzkę to powiedz jej aby następnym razem zapytała się później ubierzcie się we dwie w wygodne dresy i pójdźcie na jogę to waz rozluźni i będziecie szczęśliwe w swoim towarzystwie. Pamiętaj: nie pozwól aby złość zawładnęła Twoim życiem.

Kategorie: Zdrowie i medycyna

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.