2Myśląc o zdrowiu, często do głowy przychodzi nam tylko zdrowy styl życia. Co to jednak oznacza? Dla jednych, będzie to amatorskie uprawianie sportu, codzienny basen i biegi w pobliskim parku. Dla drugich, będzie to unikanie alkoholu i innych używek. Jeszcze inni, zawsze pamiętają, aby do swojej kuchni wprowadzać jak najwięcej zdrowych produktów, typu warzywa i owoce. Nie każdy jednak pamięta, ze na nasze zdrowie, maja również wpływ okresowe badania lekarskie. Profilaktyka to najważniejszy i – jak mówią lekarze – najskuteczniejszy sposób zdrowego stylu życia. Wciąż jednak wśród wielu z nas, panuje przekonanie, ze skoro nic nam nie dolega, nie musimy odwiedzać swojego lekarza. Świadomość społeczna jest pod tym względem zbyt mała. Nie możemy mówić o sukcesie, skoro do gabinetów lekarskich trafiają pacjenci, u których stwierdza się już zaawansowane stadium groźnej choroby. Wiele schorzeń, nie przynosi bowiem objawów, które mogłyby nas skłonić do badań lekarskich. Jak się jednak okazuje, sa one bardzo ważne. Jeśli w najbliższej rodzinie, w przeszłości były przypadki chorób nowotworowych, powinniśmy wiedzieć, ze znajdujemy się w grupie zwiększonego ryzyka.

Cykliczne badania

Dlatego cyklicznie powinniśmy odwiedzać lekarza pierwszego kontaktu. Nawet, jeśli wiązałoby się to, ze szczegółowymi badaniami co pół roku. Tylko w taki sposób, lekarze mogą wcześnie zdiagnozować zmiany chorobowe i szybko zastosować odpowiednia dla Ciebie terapie. Kobiety powinny także pamiętać o regularnych badaniach ginekologicznych. Badania piersi i cytologia powinna być wręcz naszym obowiązkiem. Badanie trwa kilka minut, a może uratować nam życie. Nie mniej ważne, sa również badania dla mężczyzn po przekroczeniu 50 roku życia (na przykład określenie poziomu PSA, którego podwyższenie, może świadczyć o problemach z gruczołem prostaty). Aby dowiedzieć się więcej o profilaktycznych badaniach lekarskich, najlepiej porozmawiaj o nich z lekarzem pierwszego kontaktu. Powiedz mu o swoich obawach i chorobach w rodzinie.

Kategorie: Zdrowie i medycyna

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.