Zapotrzebowanie na insulinę w pierwszej i nierzadko w drugiej dobie wynosi na ogół ok. 2 j./kg m.c., ale bywa niższe i dlatego, jak zawsze, należy je indywidualnie oceniać. Podajemy IK lub IMx 4 razy na dobę, przed głównymi posiłkami i około północy. Podział zapotrzebowania dobowego, obliczonego na 2 j./kg m.c. przedstawia się następująco: ok. godz. 2400 podać do dawki dobowej, po tej iniekcji podanie posiłku nie jest konieczne, resztę planowanej dawki dobowej podzielić na 3 części i po każdym jej podaniu przeanalizować efekt hipoglikemizujący na podstawie wyniku glikemii, diurezy, cukromoczu i acetonurii. Jeżeli glikemia utrzymuje się w granicach od 100 do 200 mg/100 ml, dawką należy uznać za efektywną. W przeciwnym razie trzeba ją obniżyć lub zwiększyć, przy czym, jak zawsze musimy przestrzegać zasady, że lepiej ewentualnie wstrzyknąć dodatkowo insulinę niż przedawkować i wywołać stan niedocukrzenia, który w tej fazie cukrzycy jest niebezpieczny i łatwy do sprowokowania. Należy chronić dziecko przed aglikozurią i glikemią poniżej 100 mg/100 ml. Zapotrzebowanie na insulinę większe od 2 j./kg m.c. bądź narastające w trakcie pierwszej — drugiej doby świadczyć może albo o nie opanowanej hipokalemii i ketozie, albo o hamującym wpływie towarzyszących chorób infekcyjnych. W każdym przypadku należy odpowiednio stan skorygować, a w infekcjach rozszerzyć leczenie antybiotykami. Jeżeli utrzymuje się ketonemia, najwłaściwsze jest podanie mieszanki Shohla w ilości 50 ml/m2 powierzchni ciała, kontrolując równowagę kwasowo-zasadową.

Kategorie: Choroby

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.