Po ciężkich wstrząsach mogą utrzymywać się wielogodzinne bóle głowy, stany osłabienia, zaburzenia łaknienia, nawet u tych dzieci, które szybko odzyskują świadomość. Czasami świadomość może wracać wiele godzin, mimo że nie stwierdza się klinicznych objawów obrzęku mózgu. W tych sytuacjach, o trudnej do przewidzenia ewolucji, należy poza kroplowym wlewem o takim składzie podać hydrokortyzon w ilości od 25 do 200 mg, w zależności od wieku dziecka i stopnia śpiączki. W razie uzasadnionych podejrzeń obrzęku mózgu należy podawać deksametazon i mannitol. Celowe jest również podanie tlenu. W przypadkach dramatycznych może być uzasadnione przetoczenie świeżej krwi. Nie należy zbyt nerwowo i bez kontroli glikemii podawać glukozy. Jej nadmiar prowadzi do niebezpiecznej hipoelektrolitemii i hipotonii płynu pozakomórkowego. Dawkowanie insuliny u dziecka, które przebyło śpiączkę hipoglikemiczną zależy od przyczyny, która tę śpiączkę wywołała: Jeżeli były to konsekwencje błędu, można po pojawieniu się cukromoczu i hiperglikemii wrócić do poprzedniego dawkowania insuliny już w dniu następnym. Jeżeli przyczyny były nie ustalone, może wchodzić w grę spadek zapotrzebowania na insulinę, który np. w fazie biegu i rodzaj znieczulenia są typowe. Przed zabiegiem podajemy połowę dotychczasowej dawki insuliny i rozpoczynamy kroplowy wlew dożylny z fizjologicznego roztworu soli i 10% glukozy. Wlew dożylny utrzymujemy w czasie zabiegu, aż do czasu przejścia na karmienie doustne. Szybkość podawania płynu kropiówkowego i jego skład dyktują potrzeby zabiegu chirurgicznego i zachowanie się glikemii.

Kategorie: Choroby

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.