Na kuli ziemskiej istnieją wielkie piaszczyste i skaliste pustynie, pozbawione wszelkiego życia. Roślinność jest tam bardzo skąpa lub nie ma jej wcale, a gdzie nie ma roślin — nie ma także owadów, ptaków, żadnych zwierząt. Wokoło martwa pustka. Przyczyną tej pustki i martwoty jest brak wody. Gdy ludzie wybierają się w drogę przez pustynię, pierwszą ich troską jest zaopatrzenie się w zapasy wody. Wielbłądy dźwigają ją w skórzanych workach — dla siebie i dla ludzi. Biada, jeśli wody zabraknie. Giną wtedy ludzie i zwierzęta w strasznych męczarniach. Opowiedział nam o tym Henryk Sienkiewicz w pięknej książce pt. „W pustyni i w puszczy”. Dwoje dzieci, Staś i Nel, wędruje przez pustynię w mękach pragnienia. W ostatniej chwili nadchodzi ratunek, lecz Staś ma już tylko tyle siły, by zawołać: „Wody” — i traci przytomność. Zwróćcie uwagę, że chłopiec ginący na pustyni nie błaga ani o chleb, ani nawet o mleko lub inny nasz pokarm codzienny, lecz o wodę. Dlaczego? Dlatego, że bez pokarmów można żyć nawet kilka tygodni, bez wody zaś człowiek ginie z pragnienia już po paru dniach. Śmierć z pragnienia jest straszna, brak wody powoduje wielkie cierpienia.

Kategorie: Zdrowe Odżywianie

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.