Proces chorobowy toczący się w narządzie spełniającym kluczową rolę w metabolizmie ustrojowym powoduje zwykle bardzo duże zaburzenia homeostazy glukozy i chwiejność cukrzycy. Hospitalizacja jest konieczna, a leczenie cukrzycy zwykle trudne. Kłopoty z wyrównaniem związane są z bardzo dużymi wahaniami glikemii o skłonnością do kwasicy ketonowej. Konieczne jest stosowanie insuliny w dwóch, a nawet w trzech iniekcjach podstawowych w ciągu doby, z dostrzyknięciami insuliny krótko działającej w razie potrzeby. W okresie ostrym zapotrzebowanie na insulinę wzrasta i może nawet przekraczać 2 j/kg m.c., zwłaszcza jeżeli konieczne jest leczenie glikokortykoidami. Poważne kłopoty z wyrównaniem cukrzycy zwykle ustępują po upływie 2—3 miesięcy od początku choroby. Zdarza się jednak, że trwają wiele miesięcy, co powinno nasuwać przypuszczenie istnienia przewlekłego zapalenia wątroby, współistnienia zakażenia dróg żółciowych lub lambliozy. Dość częstą przyczyną pogorszenia kontroli cukrzycy bywa zakażenie antygenem HB, przebiegające skrycie, często nie rozpoznane z powodu braku objawów klinicznych, a zwłaszcza żółtaczki. Narażenie na zakażenie wirusem HB u dziecka z cukrzycą jest duże i dlatego wszystkie wstrzyknięcia powinny być wykonywane wyłącznie sprzętem do jednorazowego użycia lub należącym do dziecka.

Kategorie: Choroby

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.