Sen w wieku dojrzewania jest jednym z najważniejszych aspektów. Przeciętny nastolatek najkrócej powinien spać osiem godzin a najdłużej dziesięć. Jeżeli śpimy krócej niż osiem godzin zdecydowanie czujemy się niewyspani i zmęczeni. Dzieje się tak głównie dlatego że przez osiem godzin człowiek nie jest w stanie się zregenerować i nabrać sił do prawidłowego funkcjonowania.

Natomiast jeżeli organizm ludzki pozostaje w fazie snu dłużej niż dziesięć godzin źle się czuje, jest niewyspany, chociaż spał długo, często jest narażony na migreny i złe samopoczucie w ciągu całego dnia. Dlatego optymalną godziną jest 8 do 10 godzin. Naukowo jest również potwierdzone to że człowiek który pozostaje w fazie osiem do dziesięciu godzin wolniej się starzeje a jego skóra jest napięta i zrelaksowana. Sen to najlepszy przyjaciel kobiety w każdym wieku. Często działa dużo lepiej niż niejeden krem nawilżający. Każda nastolatka musi pamiętać o tym aby przed snem zmyć makijaż ponieważ tylko wtedy skóra może się odpowiednio zrelaksować. Także wyspany nastolatek jest w stanie efektywnie się uczyć. Dzięki temu że się wysypiamy nasz mózg prawidłowo funkcjonuje i nauka przychodzi nam z dużą łatwością. Dlatego właśnie często mówi się o tym że rano człowiek zapamiętuje najwięcej informacji. Do spania trzeba się również odpowiednio przygotować. Najlepszym rozwiązaniem jest sypialnia bez telewizora. Wiele ludzi właśnie na to stawia, aby zrobić sobie specjalny azyl który jest przeznaczony tylko do spania. Niestety nastolatki często mają pokój ze sprzętem elektronicznym. Najlepiej na godzinę przed snem jest wyłączyć cały sprzęt elektroniczny i wywietrzyć pokój. Przed samym snem nie należy się najadać ponieważ ciężko jest usnąć jeżeli człowiek jest najedzony. Ostatni posiłek powinniśmy jeść trzy godziny przed położeniem się spać. Także przed snem powinniśmy wziąć ciepłą ale nie gorącą kąpiel ona pozwoli nam się zrelaksować. Wysiłek fizyczny przed pójściem spać też jest wskazany, dlatego może warto abyś wieczorami zaczęła biegać ?!

Kategorie: Dla ciała

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.