Pierwsza miesiączka jest to bardzo ważny okres w życiu każdej nastolatki. Wiele dziewcząt zadaje sobie pytanie kiedy nadejdzie dzień pojawienia się pierwszej miesiączki. Naukowo jest to powiedziane że powinna ona się pojawić w okresie kiedy skończyłaś 8 lat aż do 17 roku życia. Więc generalnie nie masz się czym martwić bo ten czas jest dość wydłużony.

Natomiast ważne jest to aby zaznaczyć że wiek 8 lat i 17 lat to są skrajne przypadki. Bardzo mało dziewcząt dostaje okres gdy ma 8 lat i bardzo mało też dostaje gdy ma już 17 lat. Przed pierwszym okresem będą specyficzne objawy które sprawią że niedługo będziesz mogła się spodziewać rozpoczęcia miesiączkowania. Te objawy to powiększenie się piersi. Powiększenie piersi jest pierwszym znakiem który świadczy o tym że stajesz się kobietą. Do tej pory byłaś płaska jak deska a tu nagle piersi zaczęły Ci się powiększać pamiętaj o tym aby zastosować odpowiedni stanik. Z początku może to być stanik sportowy, później możesz zacząć stosować na przykład stanik z puch-upem. Następnym krokiem jeżeli chodzi o dojrzewanie będzie na pewno pojawienie się owłosienia na nogach pod pachami i w okolicach intymnych. Owłosienie to normalna sprawa. Większość dziewcząt decyduje się na usuwanie owłosienia. Kobiety często decydują się na trwałe usunięcie owłosienia na nogach pod pachami i w okolicach intymnych. Włoski mają pełnić funkcję ochronną ale zdecydowanie nie ładnie wyglądają na ciele kobiety. Ostatnim etapem który może świadczyć o tym że do pojawienia się pierwszego okresu zostało niewiele czasu to pojawienie się wydzieliny z pochwy. Z początku ta wydzielina jest przezroczysta, gdy przechodzi w kolor biały a później lekko brązowy to jest to sygnał że okres pojawi się lada dzień. Podstawą gdy już masz takie objawy jest to abyś zawsze przy sobie miała podpaski. Mówimy tutaj o podpaskach ponieważ z początku nie będziesz używała tamponów bo nie będziesz się mogła do nich dostosować. Odpowiednie podpaski dobierzesz z czasem jak będziesz wiedziała jak silnie miesiączkujesz.

Kategorie: Zdrowie i medycyna

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.