Szczególnie chwiejna cukrzyca i szczególnie skomplikowane postawy wobec nieuleczalnej choroby stwarzają wiele trudnych problemów terapeutycznych i psychologicznych, w których rozwiązanie musi się angażować lekarz poradni. W tym wieku należy udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące spraw osobistych.Czy cukrzyca jest chorobą dziedziczną? Odpowiedź ma być twierdząca, ale wyjaśniająca, że niewiadomy jest mechanizm dziedziczenia cukrzycy i nie ma obecnie możliwości przewidywania czy potomstwo zachoruje, czy nie, i kiedy. Czy chorzy mogą zakładać rodzinę? Oczywiście tak,, ale należy odradzać małżeństwo dwóch osób chorych. W takiej bowiem sytuacji istnieje teoretycznie większe ryzyko obarczenia potomstwa genetyczną predyspozycją do zachorowania na cukrzycę. Również większe są trudności życiowe rodziny, w której chorują oboje rodzice. Czy chory może mieć dzieci? Tak, ze wszystkimi powyższymi zastrzeżeniami. Kobiety bez powikłań naczyniowych, jeżeli decydują się na ciążę, powinny rodzić wcześnie 1 lub 2 dzieci i poddać się starannej kontroli lekarskiej jeszcze przed zajściem w ciążę. Te zaś, u których ujawniła się angiopatia cukrzycowa, powinny z ciąży zrezygnować z uwagi na zagrożenie własnego życia i życia dziecka. Czy można stosować środki antykoncepcyjne? Tak, ale z wyłączeniem środków hormonalnych, które stanowią poważną groźbę zakrzepów naczyniowych.

Kategorie: Choroby

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.