49Higiena osobista nastolatek jest bardzo ważna. Okres dojrzewania ma to do siebie że nadmiernie się pocimy. Niekiedy nastolatki nie wiedzą jak jeszcze odpowiednio dbać o higienę osobistą. Dlatego warto jest się stosować do odpowiednich zwyczajów. Każda nastolatka przechodzi raz w miesiączku okres miesiączkowania. Jest to okres w którym w szczególności trzeba dbać o higienę osobistą.

Dziewczyny które stosują tampony muszą pamiętać o tym że takiego tamponu trzeba zmienić po dwóch, trzech godzinach. W niektórych przypadkach możesz trzymać tamponu nieco dłużej ale ten czas nigdy nie powinien się wydłużyć do czasu dłuższego niż 8 godzin. Ponieważ po upływie tego czasu może zacząć się wydzielać nieprzyjemny zapach, a ciało nie będzie oddychać i może dojść do infekcji. Tamponów nigdy nie powinniśmy stosować na noc, na tą porę dnia najbardziej odpowiednie są podpaski. Jednak są dziewczyny które nie tolerują tamponów wtedy wówczas trzeba zakładać podpaski. Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju podpasek, możemy je dostosować w zależności od obfitości okresu, należy zakupić odpowiednio chłonne podpaski. Podpaskę trzeba zmienić wtedy kiedy jest już cała wypełniona, lub wcześniej jeżeli czujesz taką potrzebę. Zależy to od naszego upodobania. W czasie dojrzewania równie ważne jest dbanie o zęby, zwłaszcza jeżeli nastolatki piją kawę lub ciemną herbatę, a  w szczególnym przypadku gdy palą papierosy ( choć nie powinny) zęby powinny być myte około dwóch trzech minut, nie więcej ponieważ możemy podrażnić dziąsła, a także nie krócej z tego powodu że zostaną one nie dokładnie umyte. Bardzo fajnie byłoby gdyby nastolatka płukała zęby płynem do płukania jamy ustnej. Równie ważne jest mycie rąk. Chociaż nastolatki bardzo często o tym zapominają. Mycie rąk jest ważne ponieważ na rękach osadza się najwięcej bakterii i niestety one później wraz z jedzeniem mogą dostać się do naszego organizmu. Dlatego przed każdym posiłkiem należy dokładnie umyć ręce i po każdym przyjściu z dworu ręce także powinny zostać umyte. Prawidłowe mycie rąk trwa od 15 do 25 sekund.

Kategorie: Zdrowie i medycyna

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.