Nastolatki w okresie dojrzewania bardzo dużą uwagę powinny zwracać na higienę osobistą. Jeżeli nie one to rodzice powinni im mówić jak ważna jest higiena osobista. Nikt nie chce śmierdzieć. Jeżeli wydziela się od nas nieprzyjemny zapach czujemy się niekomfortowo i chcielibyśmy zapaść się pod ziemię. Nastolatki w okresie dojrzewania bardzo intensywnie pocą się pod pachami, na rękach i stopach.

Bardzo ważna jest wtedy higiena osobista, można wtedy stosować odpowiednie żele do kąpieli które powodują mniejszą potliwość, lub stosować normalne żele ale przeznaczone do skóry wrażliwej. Ciepła woda powoduje że na naszej skórze giną bakterie które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach naszego ciała. Pot który wydziela się w połączeniu z bakteriami i powietrzem, ma intensywny i nieprzyjemny zapach. Istnieją teraz w sprzedaży blokery dzięki którym można w znacznym stopniu zniwelować pocenie się. Blokery te są dostępne w aptekach. Możemy wybrać te droższe które na pewno działają szybciej ale za to trzeba na nie wydać trochę pieniędzy. Blokerami droższymi są blokery takie jak etiaxil czy antidrial. Możemy również wybrać te tańsze blokery. NA efekt będziemy musieli trochę poczekać ale za to nie wydamy aż tyle gotówki. Tutaj godny polecenia jest bloker firmy Ziaja. Blokery stosujemy na wieczór, po kąpieli na osuszoną skórę. Trzeba pamiętać że skóra pod pachami nie może być zaraz po goleniu ponieważ taki bloker podrażni nam delikatną skórę pod pachami. Warto jest zaznaczyć właśnie że w okresie dojrzewania, koniecznością jest to aby zacząć golić się pod pachami, ponieważ pot w połączeniu z włoskami, sprawia że nieprzyjemny zapach jest jeszcze bardziej intensywny i nie do wytrzymania. Przy stosowaniu blokera na noc w dzień możemy używać normalnego dezodorantu lub antyperspirantu zapachowego. Dezodoranty działają na takiej zasadzie że w przypadku połączenia z potem ładnie pachną i nie czujemy się niekomfortowo ponieważ ładnie pachniemy, natomiast antyperspirant jest tak skonstruowany że dzięki niemu nie powstaje pot.

Kategorie: Zdrowie i medycyna

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.