12Jeżeli chodzi o fryzurę jest to najważniejsza część nastoletniego wyglądu. Bardzo ważne jest aby kolor i fryzura wyglądały odpowiednio i pasowały do naszego kształtu twarzy. Włosy są naszą wizytówką. Trzeba o nie odpowiednio dbać zarówno podczas zimy jak i w czasie lata. Zimą często włosy nosimy pod czapką dlatego są one oklapnięte. Mróz często sprawia że włosy bardzo szybko się niszcz. Końcówki są poniszczone a całe włosy łamliwe.

Dobór fryzury

Dlatego właśnie przez okres zimy trzeba stosować odpowiednie odżywki i szampony, dobrym pomysłem jest również stosowanie jedwabiu, ponieważ to on właśnie doskonale chroni włosy i je nawilża. Mała butelka jedwabiu kosztuje około 10 złoty i starcza na około trzy miesiące jeżeli regularnie stosujesz po każdym myciu. Jedwabiu nakłada się na prawdę mało ponieważ nałożenie większej ilości jedwabiu może sprawić że włosy będą tłuste i trzeba będzie je myć jeszcze raz. Także w czasie lata trzeba odpowiednio chronić włosy. Jeżeli włosy są wystawione na słońce bardzo często tracą swój blask i są wypłowiałe. Dlatego należy stosować odpowiednie szampony i odżywki z filtrem UV, a jeżeli wychodzisz na słońce to warto jest schować włosy pod kapeluszem który jest bardzo modny w tym sezonie. Włosy muszą być odpowiednio nawilżane także w trakcie lata, ponieważ słońce sprawia że włosy bardzo szybko tracą blask i są wysuszone. Do długiej pociągłej twarzy, z wyraziście zaznaczonymi kośćmi policzkowymi idealnie będzie pasować fryzura z grzywką nieco wycieniowaną. Właśnie dlatego że grzywka bardzo skraca twarz. Natomiast trzeba unikać włosów długich i prostych ponieważ one jeszcze wydłużają twarz. Okrągła twarz również rządzi się swoimi prawami. Do takiej twarzy nigdy nie wybieraj włosów kręconych i falowanych. Taka fryzura sprawi że twarz będzie się wydawać jeszcze bardziej okrągła. Do takiej twarzy pasuje fryzura o średniej długości fajnie by było jakby fryzura była asymetryczna, wtedy twarz wyda się smuklejsza. Twarz w kształcie serca tak zwana twarz trójkątna to twarz do której pasują długie proste włosy, lub loki, niekoniecznie musi być grzywka. Twarz owalna to twarz ”uniwersalna” ponieważ do tego rodzaju twarzy niemal pasuje każdy rodzaj  fryzury. Kolor włosów zależy od upodobań posiadaczki włosów.

Kategorie: Włosy

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.