Atrakcyjną dietą jest również dieta śródziemnomorska. Wykorzystujemy w niej smaczne, pożywne produkty pochodzenia – właśnie – śródziemnomorskiego, choć niekoniecznie rzeczywiście. Godne polecenia są niewielkie ilości czerwonego mięsa, nasiona i orzechy, warzywa, pełne ziarna i nieprzetworzone mięso.

Dietę tę możemy stosować nawet wtedy, gdy chcemy stracić dość sporo, możliwy jest spadek wagi o 8 kilogramów w nieco ponad miesiąc – to bardzo korzystne. Trzeba tylko pilnować ilości kalorii, ilość ich na dzień to 1600 i nie należy tego zmieniać. Czasami dodatkiem bywa niewielki kawałek ciemnej czekolady. Możemy postawić na produkty z dużą ilością tłuszczów nienasyconych, wśród nich wymienia się potrawy z zawartością oliwek, orzechów, soji, nasion lnu, a także oliwy z oliwek.

Rygorystyczne stosowanie tej diety bywa najtrudniejsze na początku, ale warto jest sobie z tym poradzić. W pożywieniu będzie dużo tłuszczów nienasyconych, co wymaga od organizmu przyzwyczajenia się, problemy może sprawiać głównie układ pokarmowy. Ograniczamy liczbę kalorii to 1200-1400, popijamy posiłki wodą mineralną. Wody warto wypijać dość dużo, na przykład 2 litry dziennie. Jeśli będziemy dodatkowo ćwiczyć, efekty pojawią się dość szybko – zniknie nam tłuszcz na brzuchu, przez co będzie on płaski.

Przykładowy jadłospis (pierwsze 4 dni diety):

  • Śniadanie: 1/2 szklanki soku ananasowego, 200 g ryżu, szklanka odtłuczonego mleka, 50 g nasion słonecznika
  • Obiad: 200 g marchewki, 70 g chudego mięsa, plasterek sera
  • Kolacja: 200 g grzybów duszonych, 150 g brązowego ryżu, 70 g tuńczyka w oleju
  • Przekąska: napój ananasowy, szklanka odtłuczonego mleka, łyżka siemienia lnianego

 

Przykładowy jadłospis na pozostałe dni diety:

  • Śniadanie: owsianka z muesli
  • Obiad: sałatka z ogórkiem, kanapki z szynką
  • Kolacja: 70 g łososia z grilla, 150 g fasoli zielonej, 30 g nasion ze słonecznika
  • Przekąska: 200 g czerwonej papryki, sok z ananasa, 50 g hummusa
Kategorie: Diety z menu

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.