Dieta Montignaca

Dieta Montignaca została stworzona przez Michaela Montignaca i dzięki niej można pozbyć się nadwagi i otyłości bez liczenia posiłków i zmniejszania racji żywieniowych. Ten program żywieniowy opiera się na zasadzie odpowiedniego doboru posiłków. Michael Montignac uważa, że przybieranie na wadze jest skutkiem niewłaściwego doboru posiłków. Ustalił więc podział produktów żywnościowych na podstawowe grupy, jakimi są produkty białkowe, produkty węglowodanowe, tłuszcze, a także rośliny strączkowe, warzywa, nasiona oraz owoce. Ponadto wyróżnił cukry, które mają zły i dobry wpływ na nasz organizm. Węglowodany korzystnie wpływające na organizm to te, które mają niski indeks glikemiczny, natomiast węglowodany, które mają niekorzystny wpływ na ciało człowieka charakteryzują się wysokim indeksem glikemicznym.

 

 

Dieta Montignaca może być stosowana przez całe życie, ponieważ odżywiając się zgodnie z jej zasadami dostarczamy do organizmu te składniki odżywcze, które są mu potrzebne. Można zatem nie tylko schudnąć, ale co ważniejsze utrzymać prawidłową wagę. Posiłki powinny być tak komponowane, aby białek nie łączyć z węglowodanami i roślinami strączkowymi. Warzywa można jeść z wszystkimi grupami. Najlepiej odżywiać się tak przez kilka tygodni do kilku miesięcy. Dzięki temu pozbędziemy się złych nawyków żywieniowych i nie wystąpi efekt jojo. Dieta Montignac jest zbilansowaną i bezpieczną dietą, a na początku jej stosowania tempo chudnięcia wynosi około 2 kg na tydzień.

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.