Dieta kapuściana należy do jednych z najłatwiejszych i najmniej kosztownych diet odchudzających. Opiera się na tym, że z kapusty przygotowuje się zupę, którą należy jeść wtedy, gdy ma się na nią ochotę i w takich ilościach w jakich chcemy. Dietę kapuścianą można stosować w przypadku niewielkiej nadwagi i jedynie przez tydzień. W efekcie możemy schudnąć aż 6 – 8 kilogramów. Kapusta jest bogata w błonnik i w witaminę C, dzięki czemu dieta jest skuteczna. Co prawda wadą diety jest jej monotonność. Nie można spożywać innych produktów poza zupą, ale z uwagi na to, że można pozbyć się kilku kilogramów nie powinno być to problemem. Poza tym nie należy jej stosować dłużej niż tydzień, ponieważ nie dostarcza ona wszystkich składników odżywczych potrzebnych organizmowi do prawidłowego rozwoju. Po zakończeniu diety kapuścianej powinno się przejść na dietę 1000 kcal, żeby zapobiec wystąpieniu efektu jojo.

 

Zupę przygotowujemy z następujących składników:

 • główka kapusty (biała lub włoska),
 • 6 dużych cebul (posiekane),
 • 6 pomidorów,
 • 2 papryki,
 • 2 marchewki,
 • pęczek selera naciowego
 • pietruszka, pieprz, curry, koper, oregano, estragon, czosnek, bazylia.

Wszystkie składniki kroimy na drobne kawałki, pomidory obieramy ze skórki i zalewamy ok. trzema litrami wody. Po zagotowaniu się warzyw przyprawiamy wywar ziołami. Pamiętajmy, że do zupy nie wolno dodawać soli, ani bulionu.

Po zakończeniu diety kapuścianej warto zastosować dietę 1000 kalorii, by ustrzec się przed efektem jojo. Należy tez pamiętać, by dieta nie była stosowana dłużej niż 7 dni, ponieważ nie dostarcza organizmowi wszystkich składników odżywczych.

Przykładowe menu:

 • Dzień 1: zupa kapuściana, owoce (np. arbuz, pomarańcze, jabłka, pomarańcze, uwaga: nie należy spożywać bananów ani czereśni), 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru).
 • Dzień 2: zupa kapuściana, warzywa (najlepiej zielone lub liściaste, gotowane/świeże, uwaga: nie należy spożywać kukurydzy, fasoli, grochu), obiadokolacja: dwa ziemniaki w mundurkach, 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru), uwaga: nie można spożywać owoców
 • Dzień 3: zupa kapuściana, warzywa (np. ogórek, marchew, brukselka, uwaga: nie należy spożywać ziemniaków), owoce (np. arbuz, pomarańcze, uwaga: nie należy spożywać bananów), 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru).
 • Dzień 4: zupa kapuściana, około 4 banany, można też sobie pozwolić na odtłuszczone mleko, 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru).
 • Dzień 5: zupa kapuściana, około 30 dag gotowanego/upieczonego bez tłuszczu mięsa (wołowina, pierś z kurczaka, indyk lub ryba), 6 pomidorów, 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru).
 • Dzień 6: zupa kapuściana , gotowane/upieczone bez tłuszczu mięso (wołowina, kurczak, indyk lub ryba), warzywa (najbardziej polecane: zielone), 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru).
 • Dzień 7: zupa kapuściana, brązowy ryż/kasza, warzywa, 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata, kawa (bez cukru), soki owocowe i warzywne (bez dodatku cukru).
Kategorie: Diety z menu

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.