Dieta Dukana

Dieta Dukana stanowi dietę proteinową. Jej druga nazwa wywodzi się od nazwiska doktora, Pierre’a Dukana, który tak ją opracował, by wszyscy chętni mogli z niej korzystać przez naprawdę długi okres czasu – nawet przez całe życie. Odpowiednie opracowanie wykonane przez doktora zapewniło bardzo dobry skład tej diety, jest tak zbilansowana, by nie brakowało w niej żadnego składnika wymaganego koniecznie przez organizm. Zapewnia wszystkie potrzebne substancje odżywcze, rozbita została na cztery etapy i jest bardzo wygodna, bo nie trzeba ani ustalać liczby kalorii, ani zmniejszać porcji, jakie spożywamy w ramach diety.

W pierwszym etapie będziemy „atakować”, czyli stawiać na to, żeby organizm poczuł się głodny, jednak nie blokujemy mu dostawy potraw zapewniających różne składniki odżywcze. Sednem tego etapu są chude produkty mięsne oraz nabiał, możemy też jeść ryby, owoce morza, jajka i podroby – w nich zawierają się konieczne dla organizmu proteiny. Można wybierać też coś do smaku, na przykład korniszony lub plasterki cytryny, dobrze dopasowane przyprawy jak sól, ocet czy musztarda. Niedługo zobaczymy pierwsze efekty utraty wagi. Powinniśmy rozciągnąć spożywanie takich potraw na pięć dni, bo tyle trwa pierwszy  etap.

W drugim etapie zmieniamy stopniowo produkty przeniesione z etapu pierwszego, możemy robić to na przemian, dodając do nich surowe albo gotowane warzywa. To również trwa pięć dni, po czym rozpoczynamy dietę znów od etapu pierwszego, znów pięć dni, znów przeniesienie i tak dalej. Przerywamy te starania, gdy nasza waga stanie się zadowalająca.

Mamy teraz czas na etap trzeci, w którym utrwalamy osiągnięcia. Możemy dzięki temu zachować wagę, jaką zyskaliśmy, bez obawiania się efektu jojo. Wszystko zależy od tego, ile straciliśmy kilogramów. Każdy kilogram to jeden dzień utrwalającej diety. Dodajemy do naszego jadłospisu ziemniaki, ryż i makaron, chleb pełnoziarnisty (2 kromki dziennie), ser (kilka plasterków dziennie), możemy też spożywać niskocukrowe owoce.

Czwarty etap to „definitywna stabilizacja” – wkraczamy weń po osiągnięciu idealnej wagi i jej utrwaleniu. Powinniśmy zachować produkty z tego etapu w naszym jadłospisie już do końca życia. Śniadania spożywamy bogate w nabiał, co ma działanie energetyzujące. Możemy na jeden dzień w tygodniu wprowadzić do swojego jadłospisu menu z pierwszego etapu.

Skuteczność diety proteinowej potwierdzają badania kliniczne, dzięki którym wiadomo, że nie zaszkodzi ona naszemu zdrowiu. Mamy więcej energii i lepszy humor.

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.