Dieta grup krwi została opracowana przez Jamesa i Petera d’Adamo. Ten program żywienia opiera się na zastosowaniu w diecie produktów, które są związane z grupą krwi osoby odchudzającej się. Zgodnie z tą dietą podzielono ludzi na według grup krwi, które posiadają, czyli grupy 0, A, AB i B. Do każdej grupy przypisane są produkty mające korzystny wpływ na organizm, a także te, które mają niekorzystny wpływ i należy ich unikać. Dieta grup krwi nie jest jedną z diet cud i innych tego typu. To sposób na zdrowe odżywianie się, który możemy wprowadzić na stałe do swojego życia. Dieta pozwala nie tylko na pozbycie się nadwagi i otyłości, ale także na uniknięcie efektu jojo. Poza tym podczas stosowania tej diety poprawi się samopoczucie. Fundamentalną zasadą diety jest to, że każdy człowiek przez wzgląd na swoją grupę krwi, posiada skłonność do zapadania na pewne choroby. Dzięki odpowiedniej diecie można temu zapobiec. Dieta grup krwi jest dietą zbilansowaną, a utrata wagi następuje stopniowo. Efekt jest długotrwały, a dieta nie wywołuje spustoszenia w całym organizmie w przeciwieństwie do innych diet odchudzających. Warto wiedzieć, że ma ona korzystny wpływ na procesy starzenia się organizmu. Dieta dla osób posiadających grupę krwi 0 opiera się głównie na produktach z wysoką zawartością białka, czyli chudym mięsie, rybach, owocach morza, ale również na pożywieniu zawierającym tłuszcze omega – 3, roślinach strączkowych, warzywach i owocach. Napoje polecane dla tej grupy to woda mineralna, herbata miętowa, lipowa oraz sok śliwkowy i wiśniowy. Osoby z taką grupą krwi powinny zrezygnować z alkoholu, napojów gazowanych i kawy, a także z pieczywa, makaronów, produktów zbożowych, nabiału oraz jaj. Osoby posiadające grupę krwi A powinny spożywać pieczywo, makaron, produkty zbożowe, a także oliwę z oliwek, ryby i chude mięso, produkty sojowe, zieloną herbatę, a także soki owocowe oraz rumianek. Powinny natomiast unikać czerwonego mięsa, jaj, nabiału, napojów gazowanych, piwa oraz soków z pomarańczy i pomidorów. Dieta dla osób posiadających grupę krwi B opiera się na spożywaniu nabiału, jaj, ryb, olejów z zawartością kwasów omega – 3, herbat ziołowych, a także niewielkich ilościach wina i piwa. Powinny natomiast unikać mięsa drobiowego, orzechów, pieczywa, produktów zbożowych, makaronów oraz soku pomidorowego i gazowanych napojów. Osoby, które posiadają grupę krwi AB powinny unikać mięsa, napojów gazowanych, czarnej herbaty i soku pomarańczowego. Zaleca się im natomiast spożywanie nabiału, produktów zbożowych, makaronów, warzyw i owoców. Powinny pić ziołowe herbatki, wiśniowe, winogronowe, grejpfrutowe oraz warzywne soki.

Kategorie: Diety

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.