Jest to dieta, która jest bardzo bogata w błonnik i witaminy. Ten smaczny i popularny na całym świecie sposób na utratę zbędnych kilogramów wzmacnia układ nerwowy oraz skutecznie zaspokaja głód. Dieta ta została opracowana przez małżeństwo Hitoshi i Sumiko Watanabe. Rzeczą trudną nie jest zauważenie, że dieta ta opiera się na bananach. Występuje  w trzech wersjach, a pierwszą z nich jest „poranna dieta bananowa”, dzięki której możliwa jest utrata siedmiu kilogramów. Może być jednak stosowana co najwyżej przez 30 dni. Wersja ta polega na jedzeniu na śniadanie tylko i wyłącznie bananów popijając przegotowaną wodą. W ciągu dnia zabronione jest spożywanie m.in alkoholu, nabiału, lodów, słodyczy. Niedozwolone jest także jedzenie po godzinie 20. Druga wersja polega na spożywaniu trzy razy dziennie muesli. Należy je przygotować z szklanki maślanki lub jogurtu naturalnego bez cukru, łyżeczki miodu, 3 łyżek płatków owsianych oraz połówki banana. Można zjeść po jabłku na drugie śniadanie oraz podwieczorek. Trwa ona siedem dni i możemy stracić dzięki niej 1 kg dziennie. Trzecia wersja trwa trzy dni. Można zrzucić dzięki niej 3 kg. Należy jeść w ciągu dnia 3 posiłki, które zawierają po szklance mleka oraz 1 bananie. Należy wypić także ok 2 litrów niegazowanej wody. Jeśli zakończymy dietę bananową należy pamiętać o zdrowym odżywianiu.

Kategorie: Diety

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.