Dieta Atkinsa

Dieta Atkinsa jest to dieta nisko węglowodanowa opracowana przez lekarza z Nowego Jorku. Jej podstawą są tłuste mięsa czy śmietankowe sosy. Twierdził, że na naszą wagę ma wpływ nie ilość, a to czy produkty zostaną przyswojone przez ludzki organizm. Należy spożywać jak najwięcej tłuszczy, wyznawał bowiem zasadę: ,,jedz tłuszcz, a zgubisz tłuszcz” Należy unikać żywności, która zawiera w sobie cukry zarówno te proste jak i złożone. Uważał, że jeśli człowiek będzie dostarczał tłuszcze, które będą stanowić 60 % dawki kalorycznej przyczyni się do tracenia wagi. Jedząc w ten sposób można zgubić około 2 kilogramów tygodniowo, a co najważniejsze utrzymać tą wagę, nie zauważając efektu jojo. Składa się ona z czterech etapów, które trwają dwa tygodnie.

W pierwszej, wprowadzającej fazie konieczne jest ograniczenie węglowodanów do 20 gram dziennie. Można jeść wtedy każdy gatunek mięsa, ryb, drobiu, jaj, serów pleśniowych, konieczne jest unikanie pieczywa, owoców, produktów zbożowych, miodu, słodyczy.

W drugiej fazie zwiększamy dostarczanie organizmowi węglowodanów w granicy ok 30-50 g. Dozwolone są warzywa, owoce jagodowe.

Trzeci etap jest takim etapem, który powinien nam już towarzyszyć przez resztę życia. Opiera się na trzech posiłkach, jednak dozwolone są dwie przekąski między posiłkami.  Przed zastosowaniem tej diety zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Przykładowy jadłospis pierwszej fazy:

  • Obiad: różnego rodzaju wędliny, bulion drobiowy, pieczony kurczak z surówką, woda mineralna bez gazu,
  • Kolacja: stek, surówka z sosem winegret, bita śmietana bez dodatku cukru,
  • Przekąski: wędliny, herbata i woda mineralna.

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.