Z problemem cellulitu zmaga się około 90% kobiet powyżej 25 roku życia. Przyczyną powstawania jest głównie nieprawidłowe odżywianie, przejadanie, zastępowanie głównych posiłków słodyczami lub fast foodami jak również nadmierny stres, nieodpowiednia dieta i brak ruchu. Dieta antycellulitowa jest bardzo zdrowa i lekka. Przeznaczona do dłuższego stosowania (nawet kilka lat). Ma ona na celu oczyszczenie organizmu i poprzez to wpłynięcie na skórę od wewnątrz. Cellulit – nazwany pomarańczową skórką uwielbia białe pieczywo, słodzone napoje, sól i każdą wysokoprzetworzoną żywność. Ważnym jest by pić bardzo dużo wody mineralnej, niegazowanej, oraz zielonej herbaty. Witamina C i błonnik to również dobra broń w walce z cellulitem. Należy znaleźć też odpowiednie ćwiczenia na okolice, gdzie cellulit najbardziej nam przeszkadza i ćwiczyć do 30 minut dziennie. Dieta antycellulitowa nie utrudnia codziennego funkcjonowania – nie musimy się głodzić czy liczyć kalorii. Łatwo wprowadzić ją w życie i dostosować się do niej. Jest dobra dla każdego, kto zmaga się z problemem o nazwie: cellulit.

Korzystając z diety należy: wyeliminować ze swojego jadłospisu potrawy ostro przyprawione i tłuste, oraz sól – gdyż zatrzymują one wodę w organizmie, zaprzestać picia kawy i palenia papierosów, jeść mało, a często(4-5 razy dziennie) oraz wybierać produkty lekkostrawne na przykład: ryby, białe mięso, chude sery, ryż, pić przynajmniej około 2 litrów wody mineralnej na co dzień, jeść mnóstwo owoców i warzyw, które zawierają łatwo przyswajalne witaminy i mikroelementy oraz pić zielona herbatę – zwalcza ona tkankę tłuszczową jak również ma działanie podobne do kawy – pobudza. Bardzo dobrym wyjściem jest, gotowanie na parze. Dzięki temu nie utracimy witamin, które podczas zwykłego przysadzania potraw znikają. Najważniejszym z wielu posiłków jest śniadanie, które daje siłę i energię na resztę dnia. Trzeba również jeść dosyć regularnie i w niewielkich ilościach – ponieważ cellulit rośnie w oczach na widok nieregularnych i dużych posiłków. Dieta antycellulitowa pomoże pozbyć się nieprzyjemnie wyglądającej skórki pomarańczowej, jak również pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę. Warto spróbować, na efekty nie trzeba długo czekać.

Kategorie: Diety

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.