Zapotrzebowanie na kalorie u każdego z nas jest inne. Zależy głównie od wzrostu i wagi oraz wykonywanej pracy. I tak na przykład osoba pracująca biernie winna zjadać mniej kalorii niż ta pracująca czynnie, ponieważ zużywa mniej energii i siły. Ogólnie przyjmując dzienna porcja dla każdego wynosi około 3000 kalorii. Natomiast stosując dietę 1000 kalorii – poprzez zmniejszanie przyjmowanych kalorii zmuszamy organizm do wykorzystywania tłuszczu. Prowadzi to w efekcie do utraty zbędnych kilogramów, choć można jeść naturalnie do 5 posiłków dziennie. Ważne jednak, by nie przekraczać 1000 kalorii, choć liczenie ich może na początku sprawiać niewielkie problemy.

 

Dieta nie wymaga obrotu o 180° przyzwyczajeń w jedzeniu lecz należy jednak powstrzymać się od zjadania niektórych przekąsek czy produktów, które zawierają ogromną ilość tłuszczu (wszelkiego rodzaju fast foody) . Na uwadze należy mieć niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu: witaminy, minerały czy składniki odżywcze i starać się wpleść jak najwięcej z nich do swojej diety 1000 kalorii. Należy również odłożyć na bok kolorowe i sztuczne soki oraz napoje, a pić codziennie 1,5-2 litrów wody mineralnej. Warto zwrócić uwagę, która z nich zawiera najwięcej minerałów, ponieważ dostarczy nam ona więcej energii i w dodatku orzeźwi.

 

Dieta na początku może sprawiać problemy, gdyż trudno obliczyć ile kalorii mogę zjeść teraz, ile potem? Lecz dla chcącego nic trudnego! Produkty z których będziemy korzystać są tanie i łatwo dostępne. Przygotowanie posiłków również nie wymaga wiele czasu ani specjalnych umiejętności. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z diety 1000 kalorii to musimy liczyć się z odłożeniem na bok wielu potraw, czasem nawet tych, które bardzo nam smakują. Są to między innymi: duże ilości cukru i słodycze, tłuste mięsa, ryby, tłuszcze zwierzęce (smalec, masło – najlepiej wybierać masło roślinne lub w ogóle go nie używać), sól, tłuste wędliny oraz ostre przyprawy. Nie wpływają one najlepiej na nasz organizm – w dodatku go ”zaśmiecają”. Powinniśmy za to wybierać: produkty zbożowe (chleb – najlepiej pełnoziarnisty, płatki owsiane, kasze gryczaną), jajka, chude mleko i jego przetwory (jogurt naturalny bez cukru, ser biały), chude mięso, wędliny i ryby. Dzięki temu poczujemy się zdrowiej, oczyścimy nasz organizm i będziemy mieć więcej energii do życia. Należy jednak zbyt nie przesadzać z ograniczeniem kalorii i długością diety. Zaleca się stosowanie jej do miesiąca. Na pewno po tym czasie zauważymy widoczne zmiany. Odrobina samozaparcia i konsekwencji, a odmienimy swoje życie!

Kategorie: Diety

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.