Zdaję sobie sprawę, że pytanie może wydawać się retoryczne, a może wręcz banalne. Ale zapewniam Państwa, że tylko radykalna feministka nie miała by problemu z jednoznaczną odpowiedzią na to pytanie. Bowiem problem jest bardziej skomplikowany- makijaż makijażowi nie równy. To co dla niektórych kobiet jest już makijażem , dla innych może jedynie stanowić bazę pod niego. I jest druga strona- są kobiety, które preferują mocne malowanie się, co z kolei  dla innych jest już  tzw. ”tapetą”.

Są też panie, które cenią  naturalność i uważają, że makijaż nie jest im potrzeby, a nawet uważają go za swoiste oszustwo bo przecież nie wyglądają tak w rzeczywistości. Znam również kobiety, które nie wyobrażają sobie życia bez malowania się, ba nie wyjdą po bułki bez makijażu, nawet śmieci wynoszą w „ pełnym rynsztunku”.

Tak samo sprawa przedstawia się z tym co tak właściwie składa się na makijaż kobiety, ile kosmetyków jest potrzebnych do jego wykonania? I znów jednej kobiecie wystarczy podkład, tusz do rzęs i błyszczyk do ust. Inna do zrobienia go potrzebuje bazy pod podkład, podkładu, pudru rozświetlającego, brązującego, różu do policzków, eyelinera, tuszu, cieni do powiek….. i co najlepsze wie co do czego służy i umie się tym wszystkim posługiwać, co zapewniam wcale nie jest takie łatwe.

Kolejną sprawą dotyczącą makijażu kobiety jest czas jego wykonania-są rekordzistki, które potrafią go zrobić w 5-10 minut, a są panie, które przed lustrem spędzają długie godziny(co też jest swojego rodzaju rekordem).

Ostatnią , można jednak powiedzieć ,że chyba najważniejszą rzeczą jest jakość makijażu- i tu już pozostaje kwestia gustu, co komu się podoba. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje…

Jak widać ile kobiet tyle pomysłów, opinii, punktów widzenia na temat makijażu.

Która z tych opcji ma rację? Myślę, że wszystkie. I to jest właśnie piękne w byciu kobietą. Każda z nas ma zawsze racjeJ

A swoją drogą ciekawe jakby wyglądał ten artykuł, gdyby tytułowe pytanie zadać mężczyznomJ

Kategorie: Kosmetyki

Szybko realizowana d

Funkcjonowanie skuteczne w zakresie biznesu gastronomicznego musi być teraz przygotowane […]

Najlepsza lokalna Po

Kiedy będziemy poszukiwać pomocy w zakresie odżywiania? Na pewno mnóstwo […]

Dobrze działająca

Komu teraz potrzebne są płyty punkty dietetyczne jeśli co chwilę […]

Jak działa współc

Funkcjonowanie nowoczesnego dietetyka będzie na pewno polegać głównie na działalności […]

Czy nam zagraża cho

Bardzo zła dieta może nam rzeczywiście narobić dużych kłopotów w […]

Jak zadbać o atrakcyjną sylwetkę?
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd odgrywa dzisiaj bardzo ważną rolę. Na jego podstawie jesteśmy oceniani przez nasze otoczenie zarówno prywatne jak i zawodowe. Wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu jest między innymi szczupła sylwetka. Zgrabne i wysportowane ciało z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i zawsze zostanie odebrane w sposób bardzo pozytywny. Sposobów na uzyskanie ładnego wyglądu jest naprawdę wiele. Jedni decydują się na bardzo intensywne treningi, inni natomiast decydują się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dieta nie jest pojęciem jednoznacznym, ponieważ jak wiadomo, diety mogą być restrykcyjne, które mogą w znacznym stopniu osłabić nasz organizm.
Na stronach internetowych nie brakuje opisów diet, które nie dostarczają do naszego organizmu podstawowych składników odżywczych. Dużo osób decyduje się na ich stosowanie, wskazując przede wszystkim na doskonałe efekty, jakie można uzyskać w krótkim czasie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że efektem ubocznym jest bardzo często efekt jo-jo, czyli najbardziej niepożądany wynik szybkiego i nieodpowiedniego odchudzania. W życie wchodzi pojęcie zdrowego odżywiania, ponieważ jak wiadomo, obecnie wskazuje się na to, aby zmienić sposób przygotowania posiłków, a także wprowadzić do życia zdrowe potrawy. Przykładowe menu można bez trudu znaleźć w sieci. Okazuje się, że przepisy są bardzo proste, a jednocześnie smaczne i szybko przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oczywiście warto stosować się do takich zasad jak jedzenie mniejszych porcji, a także unikanie spożywania posiłków trzy godziny przed snem. Bardzo ważne będzie także wyeliminowanie z codziennego życia Fast- foodów oraz słodyczy, ponieważ jak wiadomo, to właśnie one wpływają w dużej mierze na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Bardzo ważny jest także sposób przygotowania posiłków. Należy w miarę możliwości zrezygnować ze smażenia, a zastąpić je grillowaniem, gotowaniem na parze i pieczeniem. Takie metody są dużo zdrowsze. Osoby posiadające problem z dużą nadwagą, powinny skonsultować się z dietetykiem.